Bot TI 2019: Preliminary Rounds

Click here to return to the Bot TI 2019 article.

Quadrant A[edit]

Round of 32
1 Wraith King
W
 
64 Kunkka
0
65 Death Prophet
2
32 Ogre Magi
0
97 Medusa
2
33 Slark
0
96 Shadow Demon
2
16 Vengeful Spirit
2
113 Earth Spirit
1
49 Bristleback
2
80 Razor
0
17 Windranger
0
112 Tiny
2
48 Axe
2
81 Storm Spirit
1
8 Night Stalker
W
 
57 Monkey King
2
72 Anti-Mage
1
25 Dazzle
2
104 Rubick
0
40 Necrophos
0
89 Doom
2
9 Naga Siren
W
 
56 Mars
2
73 Treant Protector
1
24 Chaos Knight
0
105 Batrider
2
41 Undying
0
88 Shadow Fiend
2
Round of 16
1 Wraith King
65 Death Prophet
97 Medusa
96 Shadow Demon
16 Vengeful Spirit
49 Bristleback
112 Tiny
48 Axe
8 Night Stalker
57 Monkey King
25 Dazzle
89 Doom
9 Naga Siren
56 Mars
105 Batrider
88 Shadow Fiend
Round of 8
 
 
 
 
 
 
 
 
Qualified
 
 
 
 

 Click here for more information about the matches.

Quadrant B[edit]

Round of 32
4 Spectre
W
 
61 Disruptor
2
68 Chen
1
29 Shadow Shaman
2
100 Morphling
0
36 Bloodseeker
2
93 Winter Wyvern
0
13 Ancient Apparition
0
116 Lone Druid
2
52 Witch Doctor
0
77 Ember Spirit
2
20 Viper
2
109 Leshrac
1
45 Phoenix
2
84 Weaver
1
5 Meepo
W
 
60 Lion
2
69 Dragon Knight
1
28 Drow Ranger
0
101 Magnus
2
37 Juggernaut
0
92 Dark Willow
2
12 Silencer
2
117 Timbersaw
1
53 Earthshaker
2
76 Beastmaster
0
21 Enigma
2
108 Tusk
0
44 Sven
0
85 Lich
2
Round of 16
4 Spectre
61 Disruptor
29 Shadow Shaman
36 Bloodseeker
116 Lone Druid
77 Ember Spirit
20 Viper
45 Phoenix
5 Meepo
60 Lion
101 Magnus
92 Dark Willow
12 Silencer
53 Earthshaker
21 Enigma
85 Lich
Round of 8
 
 
 
 
 
 
 
 
Qualified
 
 
 
 

 Click here for more information about the matches.

Quadrant C[edit]

Round of 32
2 Underlord
W
 
63 Visage
0
66 Pangolier
2
31 Elder Titan
98 Queen of Pain
34 Tidehunter
95 Terrorblade
15 Jakiro
114 Puck
50 Phantom Assassin
79 Huskar
18 Dark Seer
111 Nature's Prophet
47 Mirana
82 Gyrocopter
7 Riki
W
 
58 Centaur Warrunner
71 Troll Warlord
26 Pudge
103 Oracle
39 Bounty Hunter
90 Techies
10 Clinkz
W
 
55 Nyx Assassin
74 Invoker
23 Ursa
106 Tinker
42 Spirit Breaker
87 Bane
Round of 16
2 Underlord
66 Pangolier
 
 
 
 
 
 
7 Riki
 
 
 
10 Clinkz
 
 
 
Round of 8
 
 
 
 
 
 
 
 
Qualified
 
 
 
 

 Click here for more information about the matches.

Quadrant D[edit]

Round of 32
3 Warlock
W
 
62 Slardar
67 Enchantress
30 Skywrath Mage
99 Phantom Lancer
35 Luna
94 Templar Assassin
14 Zeus
115 Io
51 Arc Warden
78 Sniper
19 Abaddon
110 Outworld Devourer
46 Lifestealer
83 Alchemist
6 Crystal Maiden
W
 
59 Legion Commander
70 Keeper of the Light
27 Clockwerk
102 Lina
38 Brewmaster
91 Lycan
11 Omniknight
W
 
54 Faceless Void
75 Grimstroke
22 Sand King
107 Pugna
43 Venomancer
86 Broodmother
Round of 16
3 Warlock
 
 
 
 
 
 
 
6 Crystal Maiden
 
 
 
11 Omniknight
 
 
 
Round of 8
 
 
 
 
 
 
 
 
Qualified
 
 
 
 

 Click here for more information about the matches.