Liquipedia will soon drop support for Internet Explorer.

Hainan Master Spring Invitational - CIS Qualifier

[e][h]Hainan Master Spring Invitational - CIS Qualifier
League Information
Organizer:
BOMI Esports Culture Media Co., Ltd.
Sponsor:
OMG.BET (Partnership)
Version:
Type:
Online
Location:
CIS CIS
Dates:
Jan 27 - Feb 1, 2020
Teams:
8
Format:
Double-elimination
Liquipedia Tier:
Links

Format[edit]

Broadcast Talent[edit]

  • Commentators:
    • Russia Toll (Pavel Grigoriev)
    • Russia Zais (Nikita Zakharov)
    • Russia Zloba (Dmitriy Irinchuk)
    • Russia Double D (Vladimir Vylegzhanin)

Prize Pool[edit]

Participants[edit]

1 Cyber Legacy signed jfshfh178 roster on January 31, 2020.[1]

Playoffs[edit]

Quarterfinals
jfshfh178
0
January 27, 2020 - 13:00 CET
Omniknight Disruptor Outworld Devourer Undying Meepo
Snapfire Slark Storm Spirit Lina Slardar
48m01s
Doom Bloodseeker Oracle Outworld Devourer Enigma
Lich Slark Puck Abaddon Silencer
68m22s
URSUS Gaming
2
forZe
2
January 27, 2020 - 16:00 CET
Io Doom Gyrocopter Tiny Magnus
Lich Timbersaw Drow Ranger Viper Earth Spirit
27m02s
Disruptor Visage Elder Titan Necrophos Slardar
Lich Slark Tiny Centaur Warrunner Templar Assassin
30m14s
Treant Protector Bloodseeker Snapfire Visage Earthshaker
Tiny Slark Chen Pugna Shadow Fiend
33m51s
EXTREMUM
1
Empire Hope
1
January 27, 2020 - 19:00 CET
Disruptor Outworld Devourer Treant Protector Naga Siren Centaur Warrunner
Snapfire Omniknight Nyx Assassin Broodmother Ember Spirit
18m05s
Omniknight Slark Lich Dark Willow Templar Assassin
Disruptor Outworld Devourer Ancient Apparition Lifestealer Legion Commander
37m36s
Magnus Doom Nature's Prophet Morphling Puck
Enchantress Disruptor Abaddon Ember Spirit Meepo
35m33s
Team Unique
2
HellRaisers
2
January 28, 2020 - 13:00 CET
Enchantress Omniknight Doom Disruptor Lycan
Lich Drow Ranger Rubick Centaur Warrunner Death Prophet
34m56s
Puck Abaddon Ancient Apparition Razor Anti-Mage
Skywrath Mage Clockwerk Io Lifestealer Shadow Fiend
37m33s
Io Slark Tiny Beastmaster Viper
Clockwerk Treant Protector Leshrac Bloodseeker Windranger
28m27s
FlyToMoon
1
Semifinals
URSUS Gaming
0
January 28, 2020 - 16:30 CET
Enchantress Elder Titan Storm Spirit Earthshaker Phantom Lancer
Snapfire Magnus Puck Lifestealer Clockwerk
29m21s
Disruptor Naga Siren Witch Doctor Timbersaw Leshrac
Doom Enchantress Underlord Razor Void Spirit
53m26s
forZe
2
Team Unique
0
January 29, 2020 - 13:00 CET
Lich Centaur Warrunner Skywrath Mage Faceless Void Lone Druid
Io Slark Batrider Spirit Breaker Venomancer
41m18s
Lich Abaddon Rubick Magnus Monkey King
Puck Phantom Lancer Elder Titan Timbersaw Tiny
31m48s
HellRaisers
2
Winners' Finals
forZe
1
January 31, 2020 - 16:00 CET
Io Tiny Visage Gyrocopter Abaddon
Disruptor Void Spirit Spirit Breaker Dark Seer Naga Siren
33m36s
Io Puck Elder Titan Visage Gyrocopter
Void Spirit Winter Wyvern Abaddon Jakiro Bristleback
41m47s
Treant Protector Razor Rubick Abaddon Medusa
Doom Tiny Lich Beastmaster Broodmother
21m31s
HellRaisers
2
Losers' Round 1
jfshfh178
2
January 28, 2020 - 19:00 CET
Slark Snapfire Oracle Mars Monkey King
Lich Bloodseeker Nature's Prophet Earthshaker Magnus
40m57s
Enchantress Oracle Slardar Razor Shadow Fiend
Batrider Lich Lifestealer Timbersaw Visage
15m01s
Enchantress Treant Protector Beastmaster Weaver Puck
Lich Doom Lifestealer Pugna Visage
30m30s
EXTREMUM
1
Empire Hope
2
January 29, 2020 - 16:00 CET
Magnus Puck Tiny Batrider Bloodseeker
Enchantress Treant Protector Gyrocopter Tidehunter Lina
28m52s
Snapfire Magnus Dark Willow Nature's Prophet Faceless Void
Treant Protector Rubick Lifestealer Batrider Storm Spirit
24m24s
Enchantress Abaddon Earthshaker Ember Spirit Puck
Treant Protector Phoenix Phantom Lancer Clockwerk Tiny
16m11s
FlyToMoon
1
Losers' Round 2
Team Unique
1
January 30, 2020 - 18:20 CET
Disruptor Chen Phantom Lancer Slardar Magnus
Omniknight Doom Crystal Maiden Meepo Shadow Fiend
24m59s
Disruptor Treant Protector Centaur Warrunner Broodmother Monkey King
Rubick Abaddon Drow Ranger Witch Doctor Magnus
38m36s
Treant Protector Disruptor Legion Commander Lifestealer Templar Assassin
Lich Earth Spirit Puck Bloodseeker Huskar
38m55s
jfshfh178
2
URSUS Gaming
2
January 30, 2020 - 13:00 CET
Snapfire Rubick Abaddon Huskar Faceless Void
Timbersaw Lich Puck Morphling Viper
44m32s
Disruptor Doom Razor Tiny Arc Warden
Lich Abaddon Shadow Fiend Batrider Ember Spirit
38m22s
Snapfire Rubick Slardar Riki Viper
Lich Puck Tiny Ember Spirit Naga Siren
72m00s
Empire Hope
1
Losers' Round 3
jfshfh178
2
January 31, 2020 - 13:00 CET
Enchantress Rubick Lich Troll Warlord Kunkka
Magnus Treant Protector Lion Drow Ranger Puck
30m55s
Enchantress Rubick Troll Warlord Oracle Leshrac
Magnus Treant Protector Disruptor Naga Siren Clockwerk
35m56s
URSUS Gaming
0
Losers' Finals
forZe
1
February 1, 2020 - 16:00 CET
Treant Protector Bloodseeker Earthshaker Disruptor Magnus
Slark Lich Earth Spirit Batrider Kunkka
42m06s
Snapfire Clockwerk Slardar Visage Lifestealer
Nyx Assassin Lich Puck Troll Warlord Bristleback
32m40s
Razor Doom Oracle Rubick Magnus
Omniknight Batrider Treant Protector Terrorblade Puck
33m02s
Cyber Legacy
2
Grand Finals
HellRaisers
2
February 1, 2020 - 19:15 CET
Snapfire Phantom Lancer Disruptor Outworld Devourer Brewmaster
Clockwerk Lich Underlord Troll Warlord Broodmother
42m26s
Tiny Lich Batrider Monkey King Alchemist
Doom Chen Puck Weaver Beastmaster
48m44s
Doom Disruptor Tiny Bloodseeker Dark Seer
Lich Slark Legion Commander Puck Mars
40m30s
Cyber Legacy
1
Qualified
HellRaisers

Stream[edit]

References[edit]