MDL Disneyland® Paris Major China Open Qualifier #2

From Liquipedia Dota 2 Wiki
[e][h]MDL Disneyland® Paris Major China Open Qualifier #2
League Information
Organizer:
Version:
Type:
Online
Location:
China China
Teams:
33
Format:
Single Elimination
Start Date:
2019-03-23
End Date:
2019-03-24
Liquipedia Tier:
Links

Format[edit]

Prize Pool[edit]

Participating Teams[edit]

Quarterfinalists[edit]

Other notable teams[edit]

Results[edit]

Round of 32
Team Aster
0
March 23, 2019 - 15:30 CST
Razor Enigma Witch Doctor Pangolier Lina
Dazzle Chen Grimstroke Brewmaster Phantom Assassin
32m33s
Team Sincere
1
Team QS
1
March 23, 2019 - 15:30 CST
Bounty Hunter Razor Lion Dragon Knight Jakiro
Troll Warlord Bane Tiny Queen of Pain Ember Spirit
32m21s
Newbee.Buff
0
Flaming Cyborg B
1
March 23, 2019 - 15:30 CST
Oracle Dark Seer Luna Meepo Vengeful Spirit
Juggernaut Sven Puck Winter Wyvern Pangolier
31m22s
Bean Cake
0
For The Dream
0
March 23, 2019 - 15:30 CST
Razor Doom Disruptor Outworld Devourer Pangolier
Dark Seer Oracle Ursa Tiny Lina
65m25s
EHOME.Immortal
1
Invictus Gaming
1
March 23, 2019 - 15:30 CST
Bounty Hunter Batrider Disruptor Bloodseeker Shadow Fiend
Pangolier Tiny Juggernaut Ember Spirit Grimstroke
42m30s
DeathBringer
0
Future.club
0
March 23, 2019 - 15:30 CST
Queen of Pain Leshrac Undying Slardar Ursa
Razor Nyx Assassin Abaddon Morphling Puck
40m17s
Team MAX
1
Team X
1
Rour Club
March 23, 2019 - 15:30 CST
Keeper of the Light Ursa Shadow Shaman Doom Lina
Sven Rubick Necrophos Viper Drow Ranger
22m20s
Rour Club
0
Team Victory
1
March 23, 2019 - 15:30 CST
Nyx Assassin Lifestealer Witch Doctor Necrophos Venomancer
Leshrac Slardar Shadow Shaman Ursa Shadow Fiend
43m27s
StarLucK
0
Team Serenity
1
March 23, 2019 - 15:30 CST
Leshrac Razor Sven Lifestealer Lion
Troll Warlord Abaddon Puck Nyx Assassin Shadow Fiend
20m11s
Marz
0
Flaming Cyborg A
W
March 23, 2019 - 15:30 CST
Newbee Young
FF
IamPoint Club
1
March 23, 2019 - 15:30 CST
Sven Leshrac Ember Spirit Disruptor Monkey King
Oracle Ursa Rubick Omniknight Dragon Knight
23m20s
Eclipse
0
Vampire Gaming
FF
March 23, 2019 - 15:30 CST
Mr Game Boy
W
Sky Walker Club
0
March 23, 2019 - 15:30 CST
Nature's Prophet Earth Spirit Bounty Hunter Terrorblade Ember Spirit
Jakiro Pangolier Juggernaut Doom Necrophos
18m37s
Royal Never Give Up
1
AST
FF
March 23, 2019 - 15:30 CST
KG.Luminous
W
iG Vitality
1
March 23, 2019 - 15:30 CST
Leshrac Sven Earth Spirit Ursa Necrophos
Rubick Undying Weaver Underlord Pugna
21m43s
Taichi Gaming
0
TSG.JZONE.XH
1
FTD.Guys
March 23, 2019 - 15:30 CST
Lifestealer Oracle Nyx Assassin Dark Seer Broodmother
Leshrac Vengeful Spirit Abaddon Anti-Mage Viper
17m23s
FTD.Guys
0
Round of 16
Team Sincere
1
March 23, 2019 - 17:00 CST
Oracle Venomancer Razor Shadow Shaman Kunkka
Dazzle Phantom Assassin Nyx Assassin Queen of Pain Phoenix
26m49s
Team QS
0
Flaming Cyborg B
1
March 23, 2019 - 17:00 CST
Oracle Dark Seer Luna Meepo Vengeful Spirit
Bounty Hunter Disruptor Anti-Mage Sven Timbersaw
18m43s
EHOME.Immortal
0
Invictus Gaming
0
March 23, 2019 - 17:00 CST
Slardar Leshrac Disruptor Lone Druid Templar Assassin
Bounty Hunter Troll Warlord Lion Legion Commander Shadow Fiend
38m59s
Team MAX
1
Team X
1
March 23, 2019 - 17:00 CST
Shadow Shaman Doom Razor Nyx Assassin Weaver
Witch Doctor Dark Seer Tusk Queen of Pain Naga Siren
54m19s
Team Victory
0
Team Serenity
1
March 23, 2019 - 17:00 CST
Leshrac Razor Lion Lifestealer Tidehunter
Oracle Troll Warlord Queen of Pain Axe Bounty Hunter
32m38s
Flaming Cyborg A
0
IamPoint Club
0
March 23, 2019 - 17:00 CST
Oracle Rubick Doom Phantom Assassin Broodmother
Enigma Night Stalker Disruptor Outworld Devourer Chaos Knight
25m26s
Mr Game Boy
1
Royal Never Give Up
1
March 23, 2019 - 17:00 CST
Pangolier Troll Warlord Doom Grimstroke Tidehunter
Earth Spirit Dark Seer Jakiro Kunkka Morphling
31m09s
KG.Luminous
0
iG Vitality
1
March 23, 2019 - 17:00 CST
Leshrac Sven Bane Gyrocopter Kunkka
Chen Troll Warlord Nyx Assassin Viper Tidehunter
28m28s
TSG.JZONE.XH
0
Round of 8
Team Sincere
2
March 24, 2019 - 14:00 CST
Chen Juggernaut Kunkka Grimstroke Brewmaster
Dark Seer Pangolier Earth Spirit Bane Lifestealer
22m20s
Venomancer Razor Bane Tiny Death Prophet
Night Stalker Jakiro Rubick Ember Spirit Shadow Fiend
28m38s
Flaming Cyborg B
0
Team MAX
2
March 24, 2019 - 14:00 CST
Razor Omniknight Lion Lifestealer Pangolier
Shadow Shaman Doom Lina Keeper of the Light Faceless Void
29m41s
Bounty Hunter Razor Disruptor Venomancer Pugna
Keeper of the Light Ursa Shadow Shaman Necrophos Dazzle
19m51s
Team X
0
Team Serenity
2
March 24, 2019 - 14:00 CST
Leshrac Sven Oracle Weaver Medusa
Chen Tusk Necrophos Ursa Outworld Devourer
42m15s
Enigma Vengeful Spirit Abaddon Terrorblade Venomancer
Oracle Troll Warlord Rubick Monkey King Brewmaster
27m46s
Mr Game Boy
0
Royal Never Give Up
2
March 24, 2019 - 14:00 CST
Oracle Troll Warlord Tusk Dark Seer Shadow Fiend
Sven Shadow Shaman Jakiro Morphling Kunkka
23m48s
Tusk Troll Warlord Doom Disruptor Rubick
Bane Tiny Venomancer Outworld Devourer Brewmaster
37m36s
iG Vitality
0
Round of 4
Team Sincere
2
March 24, 2019 - 18:00 CST
Venomancer Troll Warlord Shadow Shaman Nature's Prophet Undying
Oracle Lifestealer Ember Spirit Dark Seer Clockwerk
18m33s
Venomancer Rubick Shadow Shaman Ursa Death Prophet
Abaddon Troll Warlord Lion Tidehunter Mirana
29m07s
Team MAX
0
Team Serenity
0
March 24, 2019 - 18:00 CST
Troll Warlord Doom Abaddon Death Prophet Shadow Shaman
Bane Tiny Pugna Lifestealer Vengeful Spirit
38m40s
Enigma Vengeful Spirit Lifestealer Elder Titan Kunkka
Oracle Doom Tusk Phantom Assassin Ember Spirit
29m10s
Royal Never Give Up
2
Qualified
Team Sincere
Royal Never Give Up

References[edit]