Liquipedia will soon drop support for Internet Explorer.

StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor Season 3 China Qualifier

[e][h]StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor Season 3 China Qualifier
League Information
Organizer:
Version:
Type:
Online
Location:
China China
Dates:
Feb 18 - 19, 2020
Teams:
4
Format:
Double Elimination
Liquipedia Tier:
Links


Format[edit]

Prize Pool[edit]

Participants[edit]

Results[edit]

Upper Bracket R1
Avengerls
1
February 18, 2020 - 03:00 CET
Lich Troll Warlord Tusk Legion Commander Ember Spirit
Disruptor Tiny Batrider Morphling Monkey King
32m42s
Tiny Enchantress Morphling Centaur Warrunner Faceless Void
Snapfire Legion Commander Lion Slark Medusa
40m19s
Ancient Apparition Faceless Void Rubick Invoker Windranger
Tiny Oracle Slardar Troll Warlord Leshrac
34m08s
Newbee
2
Keen Gaming
1
February 18, 2020 - 06:00 CET
Silencer Nyx Assassin Mars Spectre Snapfire
Enchantress Slardar Clockwerk Slark Shadow Fiend
32m38s
Tiny Timbersaw Keeper of the Light Lone Druid Templar Assassin
Puck Tusk Snapfire Monkey King Arc Warden
66m19s
Lich Timbersaw Tiny Anti-Mage Queen of Pain
Omniknight Rubick Tusk Razor Templar Assassin
28m35s
Team Aster
2
Upper Bracket Final
Newbee
2
February 18, 2020 - 12:00 CET
Puck Oracle Ember Spirit Timbersaw Templar Assassin
Ancient Apparition Void Spirit Shadow Shaman Slark Shadow Fiend
34m07s
Rubick Centaur Warrunner Ancient Apparition Lone Druid Magnus
Puck Batrider Slardar Phantom Lancer Kunkka
45m17s
Oracle Troll Warlord Earth Spirit Outworld Devourer Dark Seer
Puck Razor Omniknight Arc Warden Winter Wyvern
55m03s
Team Aster
1
Lower Bracket R1
Avengerls
1
February 18, 2020 - 09:40 CET
Enchantress Slardar Clockwerk Lifestealer Storm Spirit
Ancient Apparition Earthshaker Venomancer Troll Warlord Dragon Knight
32m08s
Chen Slark Rubick Centaur Warrunner Void Spirit
Keeper of the Light Bloodseeker Spirit Breaker Necrophos Templar Assassin
31m56s
Enchantress Lifestealer Earthshaker Pangolier Morphling
Keeper of the Light Earth Spirit Slardar Magnus Shadow Fiend
26m10s
Keen Gaming
2
Lower Bracket Final
Team Aster
2
February 19, 2020 - 13:00 CST
Oracle Batrider Earth Spirit Outworld Devourer Gyrocopter
Ancient Apparition Timbersaw Shadow Demon Kunkka Phantom Lancer
39m28s
Omniknight Rubick Disruptor Faceless Void Sniper
Batrider Keeper of the Light Troll Warlord Beastmaster Outworld Devourer
25m15s
Oracle Troll Warlord Skywrath Mage Huskar Legion Commander
Earth Spirit Disruptor Mars Templar Assassin Bloodseeker
31m22s
Keen Gaming
1
Grand Final
Newbee
0
February 19, 2020 - 16:30 CST
Lich Puck Troll Warlord Omniknight Leshrac
Enchantress Shadow Shaman Abaddon Outworld Devourer Templar Assassin
44m53s
Lich Puck Timbersaw Gyrocopter Ember Spirit
Enchantress Shadow Shaman Bloodseeker Storm Spirit Omniknight
41m18s
Lich Outworld Devourer Clockwerk Dark Seer Drow Ranger
Rubick Omniknight Vengeful Spirit Templar Assassin Lifestealer
29m30s
Team Aster
3
Qualified
Team Aster

External Links[edit]

Streams[edit]

Viewership Stats[edit]

Viewership Stats
Peak Viewers 35 576
Average Viewers 16 666
Hours Watched 351 362

References[edit]