Liquipedia will soon drop support for Internet Explorer.

StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor Season 3 Europe Qualifier

[e][h]StarLadder ImbaTV Dota 2 Minor Season 3 Europe Qualifier
League Information
Organizer:
Version:
Type:
Online
Location:
Europe Europe
Dates:
Feb 13 - 14, 2020
Teams:
4
Format:
Double Elimination
Liquipedia Tier:
Links


Format[edit]

Prize Pool[edit]

Participants[edit]

Results[edit]

Upper Bracket R1
Nigma
0
February 13, 2020 - 10:00 CET
Tiny Razor Chen Axe Outworld Devourer
Oracle Void Spirit Earthshaker Timbersaw Monkey King
57m22s
Earthshaker Puck Mars Dark Seer Medusa
Grimstroke Void Spirit Dark Willow Lone Druid Anti-Mage
34m06s
Team Liquid
2
Alliance
2
February 13, 2020 - 12:40 CET
Oracle Troll Warlord Clockwerk Timbersaw Pugna
Slardar Lich Lina Phantom Lancer Void Spirit
31m06s
Rubick Beastmaster Grimstroke Bloodseeker Viper
Nyx Assassin Chen Leshrac Omniknight Wraith King
26m56s
Aggressive Mode
0
Upper Bracket Finals
Team Liquid
1
February 13, 2020 - 16:40 CET
Razor Earthshaker Chen Legion Commander Morphling
Oracle Clockwerk Batrider Spectre Windranger
36m54s
Void Spirit Grimstroke Dark Willow Mars Weaver
Razor Earthshaker Batrider Lich Juggernaut
35m14s
Lifestealer Lich Shadow Demon Centaur Warrunner Broodmother
Snapfire Faceless Void Skywrath Mage Tiny Pugna
29m42s
Alliance
2
Lower Bracket R1
Nigma
2
February 13, 2020 - 15:00 CET
Razor Clockwerk Timbersaw Batrider Phantom Lancer
Enchantress Disruptor Templar Assassin Legion Commander Morphling
28m13s
Slardar Chen Razor Storm Spirit Skywrath Mage
Lich Clockwerk Omniknight Bloodseeker Templar Assassin
18m45s
Aggressive Mode
0
Lower Bracket Finals
Team Liquid
0
February 14, 2020 - 11:00 CET
Lich Earthshaker Monkey King Puck Lone Druid
Slardar Snapfire Batrider Lifestealer Tiny
27m18s
Oracle Troll Warlord Lina Timbersaw Earth Spirit
Chen Earthshaker Pugna Spectre Void Spirit
27m57s
Nigma
2
Grand Finals
Alliance
3
February 14, 2020 - 13:20 CET
Batrider Earthshaker Lich Faceless Void Timbersaw
Snapfire Clockwerk Slark Omniknight Ember Spirit
31m49s
Batrider Earthshaker Grimstroke Razor Juggernaut
Snapfire Nyx Assassin Void Spirit Anti-Mage Beastmaster
23m51s
Oracle Timbersaw Rubick Huskar Riki
Nyx Assassin Chen Pugna Outworld Devourer Monkey King
38m55s
Snapfire Nyx Assassin Timbersaw Sven Batrider
Slardar Chen Rubick Templar Assassin Ember Spirit
44m06s
Snapfire Timbersaw Disruptor Tiny Medusa
Slardar Void Spirit Skywrath Mage Lifestealer Ancient Apparition
44m42s
Nigma
2

External Links[edit]

Streams[edit]

                       | Russia StarLadder4

References[edit]