Liquipedia will soon drop support for Internet Explorer.

WePlay! Bukovel Minor 2020 Southeast Asia Qualifier

[e][h]WePlay! Bukovel Minor 2020 Southeast Asia Qualifier
League Information
Series:
Organizer:
Sponsor:
Version:
Type:
Online
Location:
South East Asia Southeast Asia
Dates:
Dec 5 - 6, 2019
Teams:
4
Format:
Double-Elimination
Liquipedia Tier:
Links

Format[edit]

Broadcast Talent[edit]

The talent for the English broadcast was announced on December 4th, 2019.[1]

  • Hosts:
    • Ukraine Strike (Yuriy Tereschenko)
    • Ukraine b2ru (Yana Khymchenko)
  • Commentators:
    • Russia Inmate (Dmitry Filinov)
    • Russia 4ce (Nikita Kotkov)
    • Russia Mortalles (Dmitriy Arzhilovskiy)
    • Russia Adekvat (Rustam Mavliutov)
    • Russia JAM (Alexander Korotkov)
    • Russia Eiritel (Daria Morozova)
    • Russia 1ceN1ce (Daniil Khalikov)
    • Belarus Lex (Alexey Filippov)

Prize Pool[edit]

Participants[edit]

Results[edit]

Upper Bracket R1
Cignal Ultra
2
December 5, 2019 - 13:00 SGT
Faceless Void Elder Titan Leshrac Sand King Mars
Lina Vengeful Spirit Magnus Nyx Assassin Troll Warlord
50m51s
Venomancer Elder Titan Leshrac Ember Spirit Bristleback
Puck Chen Centaur Warrunner Rubick Drow Ranger
41m23s
Centaur Warrunner Rubick Troll Warlord Vengeful Spirit Legion Commander
Puck Undying Magnus Batrider Terrorblade
39m32s
Neon Esports
1
Geek Fam
2
December 5, 2019 - 13:00 SGT
Razor Rubick Batrider Omniknight Phantom Lancer
Kunkka Elder Titan Mirana Terrorblade Invoker
46m52s
Rubick Doom Io Outworld Devourer Ember Spirit
Elder Titan Leshrac Mars Morphling Queen of Pain
32m32s
BOOM Esports
0
Upper Bracket Finals
Cignal Ultra
0
December 5, 2019 - 16:30 SGT
Gyrocopter Elder Titan Leshrac Beastmaster Timbersaw
Puck Shadow Demon Centaur Warrunner Lifestealer Magnus
29m00s
Elder Titan Razor Shadow Demon Sand King Dragon Knight
Puck Drow Ranger Tusk Gyrocopter Batrider
43m22s
Geek Fam
2
Lower Bracket R1
Neon Esports
2
December 5, 2019 - 16:30 SGT
Drow Ranger Vengeful Spirit Undying Legion Commander Dragon Knight
Puck Centaur Warrunner Disruptor Templar Assassin Bloodseeker
23m40s
Kunkka Vengeful Spirit Skywrath Mage Beastmaster Dragon Knight
Ancient Apparition Faceless Void Mirana Legion Commander Timbersaw
45m58s
BOOM Esports
0
Lower Bracket Finals
Cignal Ultra
2
December 6, 2019 - 13:00 SGT
Rubick Centaur Warrunner Undying Luna Outworld Devourer
Tiny Vengeful Spirit Lina Beastmaster Dragon Knight
45m28s
Venomancer Elder Titan Ogre Magi Magnus Lifestealer
Vengeful Spirit Drow Ranger Undying Legion Commander Dragon Knight
28m07s
Rubick Undying Legion Commander Phantom Lancer Batrider
Centaur Warrunner Drow Ranger Elder Titan Dragon Knight Grimstroke
28m00s
Neon Esports
1
Grand Finals
Geek Fam
3
December 6, 2019 - 16:30 SGT
Rubick Razor Batrider Lifestealer Abaddon
Venomancer Centaur Warrunner Elder Titan Gyrocopter Dragon Knight
42m54s
Rubick Drow Ranger Undying Gyrocopter Sand King
Razor Elder Titan Legion Commander Nature's Prophet Leshrac
45m16s
Rubick Drow Ranger Bane Outworld Devourer Omniknight
Razor Undying Legion Commander Skywrath Mage Luna
61m26s
Cignal Ultra
0

External Links[edit]

Streams[edit]

References[edit]