Red Reserve Invitational 3

From Liquipedia Hearthstone Wiki
[e][h]Red Reserve Invitational 3
League Information
Server:
Europe Europe
Type:
Online
Format:
Single Elimination
Prize pool:
$1,000 USD
Date:
2018-09-22
Number of Players:
32
Liquipedia Tier:
Links
Winners
France Trec
Ukraine Wolder
France Den
Germany Seiko
Chronology

Overview[edit]

Format[edit]

Prize Pool[edit]

Prize Pool[edit]

Participants[edit]

Invited (16)
Sweden Bozzzton
Germany Casie
Belgium Chinoize
Denmark Crane333
Canada Cydonia
USA Gallon
Israel Glaser
Finland Janetzky
Sweden Madie
Netherlands Mitsuhide
Germany Moyen
Germany Seiko
Belgium Shadybunny
France Trec
Finland Vardu
Template:TeamPart/team lp China xhope
Qualified (16)
Bulgaria SonGokuBg Serbia marko Turkey CaNnibal Poland Cules17
Poland Quatro Ukraine Sergiy
Poland Amyks
France zoroark
Poland Pawel1604 Czech Republic Raigar Italy ILBARONE Bulgaria HacksoreFTW
Russia LUKE
Russia Alteex
Bulgaria Felzak Ukraine Wolder

Results[edit]

Round of 32
 Netherlands Mitsuhide
3
 France Zoroark
1
 Finland Vardu
3
 Bulgaria SonGokuBg
0
 Germany Moyen
1
 Poland Pawel1604
3
 France Den
3
 Bulgaria HacksoreFTW
1
 Sweden Madie
1
 Ukraine Wolder
3
 Israel Glaser
3
 Serbia Marko
2
 Belgium Chinoize
1
 Turkey CanNibal
3
 Germany Casie
0
 Ukraine Sergiy
3
 Canada Cydonia
0
 Bulgaria Felzak
3
 Denmark Crane333
3
 Russia LUKE
2
 China XHope
3
 Poland Amyks
1
 Germany Seiko
3
 Poland Quatro
1
 Sweden Bozzzton
1
 Czech Republic Raigar
3
 France Trec
 Poland Cules17
 Belgium Shadybunny
3
 Italy ILBARONE
2
 Finland Janetzky
1
 Russia Alteex
3
Round of 16
 Netherlands Mitsuhide
3
 Finland Vardu
0
 Poland Pawel1604
1
 France Den
3
 Ukraine Wolder
3
 Israel Glaser
0
 Turkey CanNibal
2
 Ukraine Sergiy
3
 Bulgaria Felzak
2
 Denmark Crane333
3
 China XHope
1
 Germany Seiko
3
 Czech Republic Raigar
2
 France Trec
3
 Belgium Shadybunny
3
 Russia Alteex
1
Quarterfinals
 Netherlands Mitsuhide
1
 France Den
3
 Ukraine Wolder
3
 Ukraine Sergiy
1
 Denmark Crane333
2
 Germany Seiko
3
 France Trec
3
 Belgium Shadybunny
2
Semifinals
 France Den
1
 Ukraine Wolder
3
 Germany Seiko
1
 France Trec
3
Finals
 Ukraine Wolder
1
 France Trec
3