Ramintra64 PUBG Tournament

[e][h]Ramintra64 PUBG Tournament
League Information
Series:
RAMINTRA64 RAMINTRA64
Organizer:
Type:
Offline & Online
Location:
Thailand Bangkok
Venue:
To be announced
(Finals)
Online (Group Stage)
Teams:
64
Game Mode:
Squads FPP
Prize Pool:
฿ 223,000 THB
(≃ $7,278.94 USD)
Start Date:
2019-10-02
End Date:
2019-10-26
Liquipedia Tier:
Links

About[edit]

Broadcast Talent[edit]

Format[edit]

  • Online Stage Octber 2nd - 20th, 2019
    • 64 Teams:
      • Initial Bracket: 4 Groups of 16 Teams. 10 Rounds, Top 4 each group advances to Semifinals, Bottom 12 progress to Losers Bracket
      • Losers Bracket: 3 Groups of 16 Teams. 5 Rounds, Top 5 each group and the best 6th place overall advances to Semifinals
      • Semifinals: 2 Groups of 16 Teams. 5 Rounds. Top 8 each group qualified for the Offline Finals


  • Offline Finals: October 26th, 2019
    • 16 Teams finals
      • 6 Matches

Prize Pool[edit]

฿223,000 THB ( $7,279~ USD ) are spread among the teams as seen below:

  • Position below 16th are ranked in order of:
    17th-32th - Semifinals
    33th-64th - Losers Bracket
    placement are sorted by overall scores during that stage.


Participants[edit]

2BE.4Horsemen
1Thailand Gems 
2Thailand Jayers 
3Thailand JobJab 
4Thailand Rubickz- 
5Thailand TBD 
CThailand Lumbardy 
2BE.Black
1Thailand Julio 
2Thailand Kefka 
3 botbas 
4Thailand SviTT 
5Thailand TBD 
CThailand Lumbardy 
SharpeR Blue
1Thailand Ginnyy 
2Thailand JKRz 
3Thailand 2Crazy 
4Thailand Angel 
5Thailand TBD 
SharpeR White
1Thailand Imuma 
2Thailand Valakz 
3Thailand KimS1VA 
4Thailand Sulabi 
5Thailand TBD 
99Richter
1Thailand ModernwOw 
2Thailand MNZwp 
3Thailand MaxLisMz 
4Thailand Berita 
5Thailand TBD 
Chuckwow
1Thailand JAMMYZ- 
2Thailand SHNB- 
3Thailand LorDXarperJK 
4Thailand cozenbOy 
5Thailand TBD 
EGA
1Thailand kimmisusu 
2Thailand Kiwswag 
3Thailand Arimited 
4Thailand NJsz 
5Thailand vankoo 
ELSE
1Thailand EZC4PE 
2Thailand oRaffaello 
3Thailand ImYoonAh 
4Thailand Racha- 
5 TBD 
CThailand ByMySelf 
Golden Cat
1Thailand TeenoiPpt 
2Thailand MAGSONUS 
3Thailand Bxnz 
4Thailand t0ngK 
5 TBD 
CThailand BLACKCATZ- 
GuayJubb
1Thailand Stickiez- 
2Thailand Haidarr 
3Thailand Sersunaoi 
4Thailand Ngaz- 
5Thailand TBD 
MEGA.Wolves
1Thailand Envyx 
2Thailand Lawlezz 
3Thailand OAB-DD 
4Thailand Newtoneiei 
5Thailand TBD 
MerlinMor
1Thailand DIDDILYZ 
2Thailand Sunsnappz 
3Thailand KoogKeng 
4Thailand TequilLa 
5Thailand TBD 
Orangewolf Archer
1Thailand MazouzRigg 
2Thailand Busyy- 
3Thailand MROil 
4Thailand R2-D 
5Thailand TBD 
Orangewolf Z
1Thailand Erosterz 
2Thailand Sadiz 
3Thailand mmanggon 
4Thailand Tongkai 
5Thailand TBD 

Results[edit]

Initial Bracket[edit]


Legend
Qualified for Semifinal
Enter Losers Bracket
Standings
Placements and killsPoints
TeamTotalRound 1
Round 1
October 2 , 2019 - 19:30 THA
First Place
Xavier Esports
Second Place
Fourdaboy
Third Place
Estrell Esports
Round 2
Round 2
October 2 , 2019 - 20:20 THA
First Place
Forest Black
Second Place
Xavier Esports
Third Place
Made in Thailand
Round 3
Round 3
October 2 , 2019 - 21:00 THA
First Place
Xavier Esports
Second Place
Exclusive Gaming
Third Place
MEGA.Wolves
Round 4
Round 4
October 2 , 2019 - 22:00 THA
First Place
Forest Black
Second Place
Exclusive Gaming
Third Place
Made in Thailand
Round 5
Round 5
October 2 , 2019 - 22:30 THA
First Place
Forest Esports
Second Place
Xavier Esports
Third Place
Attack All Around
Round 6
Round 6
October 6, 2019 - 19:00 THA
First Place
Estrell Esports
Second Place
Else
Third Place
Forest Esports
Round 7
Round 7
October 6, 2019 - 19:50 THA
First Place
Else
Second Place
Hall of Fame
Third Place
Beyond Esports
Round 8
Round 8
October 6, 2019 - 20:45 THA
First Place
Exclusive Gaming
Second Place
Else
Third Place
MerlinMor
Round 9
Round 9
October 6, 2019 - 21:40 THA
First Place
MEGA.Wolves
Second Place
Made in Thailand
Third Place
Attack All Around
Round 10
Round 10
October 6, 2019 - 22:30 THA
First Place
Estrell Esports
Second Place
Made in Thailand
Third Place
Forest Black
PKPKPKPKPKPKPKPKPKPK
1. Xavier9311088268811014147122268811011100338155130114455
2. Estrell913511117122440012044533311013131302212033120331101717
3. Else761100044441600081556277263311017172610101601111000
4. FOB7471441109914000110991201153101014011623371113544
5. MiTH671200035771102235779066902211044904426662677
6. MEGA64817715011351111445513000140001503313033110131313011
7. FDB63265581558166110554477160006210101601144007155
8. Exclusive63100661404426222666140446222814411055532216000
9. FOR59625512000532216022110883533442271771504414011
10. AAA514411160221301110011355544337122533335446255
11. DZ4853445333120445355810081551206615022815510022
12. MM40130009033907762331603310088160003544110119044
13. Beyond391601113033150449033714415000352214033140445366
14. HOFF321403362226222150001501171332633110111005515011
15. CRX TOP291500011033100111301110022130225333443362118133
16. MLB139022100007111140001100012000900010011907712011

Legend
Qualified for Semifinal
Enter Losers Bracket
Standings
Placements and killsPoints
TeamTotalRound 1
Round 1
October 3, 2019 - 19:00 THA
First Place
Concentrate Gaming
Second Place
Top Secret
Third Place
Golden Cat
Round 2
Round 2
October 3, 2019 - 19:50 THA
First Place
Golden Cat
Second Place
FW ESPORTS
Third Place
Team Rahum
Round 3
Round 3
October 3, 2019 - 20:45 THA
First Place
LongKong PUBG
Second Place
Golden Cat
Third Place
Golden Cat Academy
Round 4
Round 4
October 3, 2019 - 21:40 THA
First Place
FW ESPORTS
Second Place
Concentrate Gaming
Third Place
SharpeR White
Round 5
Round 5
October 3, 2019 - 22:30 THA
First Place
FW ESPORTS
Second Place
Daytrade Gaming BULL
Third Place
TRYZ Diamond
Round 6
Round 6
October 7, 2019 - 19:00 THA
First Place
Team Rahum
Second Place
FW ESPORTS
Third Place
EGA
Round 7
Round 7
October 7, 2019 - 19:50 THA
First Place
Business Boy
Second Place
SharpeR White
Third Place
Pinto Gaming DEX
Round 8
Round 8
October 7, 2019 - 20:45 THA
First Place
SharpeR White
Second Place
Concentrate Gaming
Third Place
EGA
Round 9
Round 9
October 7, 2019 - 21:40 THA
First Place
LongKong PUBG
Second Place
SharpeR White
Third Place
TRYZ Diamond
Round 10
Round 10
October 7, 2019 - 22:30 THA
First Place
Daytrade Gaming BULL
Second Place
Golden Cat Academy
Third Place
SharpeR White
PKPKPKPKPKPKPKPKPKPK
1. FW103120222612125344110121211010102655140331005553101010022
2. SP White9381885311120223533535553333599110111126333577
3. CON741101010716613055268814000903390002666817711055
4. GC74356611011112610101105513022712215000534471224422
5. EGA61711190551100090336233357744883588100006277
6. Day BULL619033100001401171442610104455120117144120001101111
7. LK601500016000110111162221500010033100228155110775344
8. GCA5814000449935221502244441601153446255130332644
9. Rahum561305535118122445571331101010130001300062668100
10. PTG.DEX5162778111443310011909962332633140221400014077
11. TopS49265512022903381331601112033160444444449912000
12. BSN484466110111505512033120338122110121216000900013011
13. TRYZ3753221402216000533335331500071119033356615000
14. Tharua3411000628810044140001100014011813315000110777177
15. SP Black241005515000623316000811111022625511022160009011
16. Demon181601113000713313033100221302211055120001501116000

Legend
Qualified for Semifinal
Enter Losers Bracket
Standings
Placements and killsPoints
TeamTotalRound 1
Round 1
October 4, 2019 - 19:00 THA
First Place
2BE.4Horsemen
Second Place
Disaster E-Sports
Third Place
Antarctic Fox
Round 2
Round 2
October 4, 2019 - 19:50 THA
First Place
OrangeWolf Archer
Second Place
2BE.4Horsemen
Third Place
Antarctic Fox
Round 3
Round 3
October 4, 2019 - 20:45 THA
First Place
Pinto Gaming
Second Place
Antarctic Fox
Third Place
Lucid Dream
Round 4
Round 4
October 4, 2019 - 21:40 THA
First Place
Illuminate Esports
Second Place
SharpeR Blue
Third Place
Armory Gaming X
Round 5
Round 5
October 4, 2019 - 22:30 THA
First Place
2BE.4Horsemen
Second Place
Armory Gaming
Third Place
Disaster E-Sports
Round 6
Round 6
October 8, 2019 - 19:00 THA
First Place
Tokio Striker
Second Place
Lucid Dream
Third Place
GuayJubb
Round 7
Round 7
October 8, 2019 - 19:50 THA
First Place
Armory Gaming X
Second Place
Antarctic Fox
Third Place
OrangeWolf Archer
Round 8
Round 8
October 8, 2019 - 20:45 THA
First Place
GuayJubb
Second Place
Rise Together
Third Place
Tokio Striker
Round 9
Round 9
October 8, 2019 - 21:40 THA
First Place
Rise Together
Second Place
GuayJubb
Third Place
Ritual Abuse
Round 10
Round 10
October 8, 2019 - 22:30 THA
First Place
Rise Together
Second Place
Lucid Dream
Third Place
Disaster E-Sports
PKPKPKPKPKPKPKPKPKPK
1. 2B49411019192611111502290331106615011120335399907714044
2. Lucid77130226222354415011716626664488906644662688
3. Tokio75100339044712262448133110886244356653776288
4. Rise7112011160001402281551301190338144265511010101101212
5. GuayJubb6781111501116022712244113566100661101111266610044
6. AG.X6214000712244222655533310011110777155140114477
7. PTG59446611011110131353441200013044713312033815515011
8. ILMN596222818810000110111115011813353224455100449022
9. OWA577122110775377120221001111066356613033130007133
10. Disaster56267753339055130113515157111110008100160113522
11. ATF55353335101026771003316000140002666100331500013011
12. SPB5015011140666233358890336277130441600071005355
13. AG46534412011130114455261212535514000150111101111000
14. ICON34160111303381331102211044443390336222623312011
15. RA321103344001203316022624412022160111400035448111
16. Lay-S159022100331101114000140111601115000110111205516011

Legend
Qualified for Semifinal
Enter Losers Bracket
Standings
Placements and killsPoints
TeamTotalRound 1
Round 1
October 5, 2019 - 19:00 THA
First Place
Buriram United Esports
Second Place
Daytrade Gaming
Third Place
Purple Mood E-Sport
Round 2
Round 2
October 5, 2019 - 19:50 THA
First Place
2BE.Black
Second Place
SharpeR Red
Third Place
MerlinMor Wizard
Round 3
Round 3
October 5, 2019 - 20:45 THA
First Place
Purple Mood E-Sport
Second Place
Buriram United Esports
Third Place
Daivo.NubwoX
Round 4
Round 4
October 5, 2019 - 21:40 THA
First Place
Purple Mood E-Sport
Second Place
PENGUIN MONSTER
Third Place
OrangeWolf Z
Round 5
Round 5
October 5, 2019 - 22:30 THA
First Place
SharpeR Red
Second Place
OrangeWolf Z
Third Place
MerlinMor Wizard
Round 6
Round 6
October 9, 2019 - 19:00 THA
First Place
SharpeR Red
Second Place
PENGUIN MONSTER
Third Place
MerlinMor Wizard
Round 7
Round 7
October 9, 2019 - 19:50 THA
First Place
Buriram United Esports
Second Place
Blackcat
Third Place
Daytrade Gaming
Round 8
Round 8
October 9, 2019 - 20:45 THA
First Place
MerlinMor Wizard
Second Place
Chuckwow
Third Place
Daivo.NubwoX
Round 9
Round 9
October 9, 2019 - 21:40 THA
First Place
SETH Gaming
Second Place
SharpeR Red
Third Place
PENGUIN MONSTER
Round 10
Round 10
October 9, 2019 - 22:30 THA
First Place
Daytrade Gaming
Second Place
Purple Mood E-Sport
Third Place
MerlinMor Wizard
PKPKPKPKPKPKPKPKPKPK
1. BRU97110664414142644100339022100221101616811212810010066
2. Daytrade97269981336211120554466446635661004490551102020
3. PLM8235449077110551101212110555366140117111100552611
4. SP Red824411264471449055110661102253441506626997100
5. MM Wizard78902235225322140003588351212120331101212120003544
6. 2BB7016022110991404453888110101504462226255623313033
7. OWZ6271997111130113588268862661304453331601111033
8. PGM608122110229066261010712226669055440035226200
9. SeTH591201153004466443310077110441102213000110151515000
10. CHW54140331602211088713316011713344552666150224455
11. Blackcat4662666233813315000532212022264412022535512022
12. DNX3315022150333533160001200014022100333511130448144
13. ALT2811000120441001162111300081007144906671339044
14. 99richter2513022140331203381111402290441500011000110115355
15. CRX17100661000015033110006233160118100160001401114000
16. PPSR12534413000160001300015000130001600014000441116000


Losers Bracket[edit]


Legend
Qualified for Semifinal
Enters 6th Place Challenge
Eliminated
Standings
Placements and killsPoints
TeamTotalRound 1
Round 1
October 11, 2019 - 19:10 THA
First Place
99richter
Second Place
Golden Cat Academy
Third Place
Pinto Gaming DEX
Round 2
Round 2
October 11, 2019 - 20:00 THA
First Place
Attack All Around
Second Place
Armory Gaming
Third Place
Pinto Gaming DEX
Round 3
Round 3
October 11, 2019 - 20:50 THA
First Place
PPSR Esport
Second Place
Armory Gaming
Third Place
Blackcat
Round 4
Round 4
October 11, 2019 - 21:45 THA
First Place
OrangeWolf Archer
Second Place
Armory Gaming
Third Place
Pinto Gaming DEX
Round 5
Round 5
October 11, 2019 - 22:30 THA
First Place
Armory Gaming
Second Place
SharpeR Black
Third Place
Blackcat
PKPKPKPKPK
1. AG976211112614142614142614141101414
2. PTG.DEX4035443511111400035446244
3. PPSR377144444411099811114033
4. OWA32130221303312033110131316011
5. AAA289011110447155110338133
6. GCA262688120221601162225322
7. Blackcat26812281553522140003555
8. SP Black221600053339022120332655
9. ICON215355150008144100114433
10. FDB2015011100446255444412000
11. Exclusive1910000140004444713313077
12. MM Wizard18120226266130221503310033
13. 99richter1711033900011011903315000
14. LK151103371001004453117122
15. DNX1314000160115311130449044
16. PGM10443311011150111601111000

Legend
Qualified for Semifinal
Enters 6th Place Challenge
Eliminated
Standings
Placements and killsPoints
TeamTotalRound 1
Round 1
October 12, 2019 - 19:10 THA
First Place
Daytrade Gaming BULL
Second Place
Hall of Fame
Third Place
SharpeR Blue
Round 2
Round 2
October 12, 2019 - 20:00 THA
First Place
SharpeR Blue
Second Place
OrangeWolf Z
Third Place
Disaster E-Sports
Round 3
Round 3
October 12, 2019 - 20:50 THA
First Place
2BE.Black
Second Place
Disaster E-Sports
Third Place
Chuckwow
Round 4
Round 4
October 12, 2019 - 21:45 THA
First Place
2BE.Black
Second Place
Disaster E-Sports
Third Place
SharpeR Blue
Round 5
Round 5
October 12, 2019 - 22:30 THA
First Place
Tharua
Second Place
MEGA.Wolves
Third Place
Forest Esports
PKPKPKPKPK
1. 2BB77120229099110141411019194499
2. SPB683555110151553443544531414
3. Day BULL451101313160004466626614044
4. FOR3662447144711144773577
5. HOFF312699445512044100229011
6. Disaster31710035552633262212033
7. Tharua251301113011130331101111099
8. OWZ2353332688140221601111000
9. MLB2244331102290661201115066
10. PTG181003381336233711110044
11. CHW188144150003544903313011
12. ALT1416011120001001153557133
13. MEGA1215000530015011130222600
14. Demon1190331002216022150228111
15. BSN1114044140111103381006200
16. MM911011621181001403316011

Legend
Qualified for Semifinal
Enters 6th Place Challenge
Eliminated
Standings
Placements and killsPoints
TeamTotalRound 1
Round 1
October 14, 2019 - 19:10 THA
First Place
GuayJubb
Second Place
SETH Gaming
Third Place
Top Secret
Round 2
Round 2
October 14, 2019 - 19:45 THA
First Place
Made in Thailand
Second Place
EGA
Third Place
TRYZ Diamond
Round 3
Round 3
October 14, 2019 - 20:30 THA
First Place
Beyond Esports
Second Place
Coraxus Esport
Third Place
Armory Gaming X
Round 4
Round 4
October 14, 2019 - 21:20 THA
First Place
Armory Gaming X
Second Place
Antarctic Fox
Third Place
GuayJubb
Round 5
Round 5
October 14, 2019 - 22:05 THA
First Place
Illuminate Esports
Second Place
Top Secret
Third Place
TRYZ Diamond
PKPKPKPKPK
1. ILMN52100447177814453771101515
2. AG.X47716616011351010110997144
3. MiTH409044110994444100445322
4. EGA38623326161612011445512011
5. Beyond3513011446611099110119044
6. GuayJubb3411066530010000357715033
7. TopS33355581559055150223555
8. DZ31813310011535571662655
9. SeTH31266612011715581554422
10. TRYZ261104435336266160116233
11. CRX2412044110002688623314011
12. ATF215344902215000265516011
13. RA11140226244110111301111011
14. Rahum10150221403316000140008144
15. Lay-S8160221301114022902210011
16. CRX TOP8442215000130001200013022
  • Best 6th place overall qualified

Legend
Qualified for Semifinal
Eliminated
Standings
Placements and killsPoints
TeamTotalRound 1Round 2Round 3Round 4Round 5
PKPKPKPKPK
1. GuayJubb341066500010000307715033
2. Disaster31700030552033202212033
3. GCA262088120221601160225022


Semifinal[edit]


Legend
Qualified for Finals
Eliminated
Standings
Placements and killsPoints
TeamTotalRound 1
Round 1
October 17, 2019 - 19:10 THA
Round 2
Round 2
October 17, 2019 - 20:00 THA
Round 3
Round 3
October 17, 2019 - 20:50 THA
Round 4
Round 4
October 17, 2019 - 21:45 THA
Round 5
Round 5
October 17, 2019 - 22:30 THA
Round 6
Round 6
October 19, 2019 - 19:10 THA
Round 7
Round 7
October 19, 2019 - 20:00 THA
Round 8
Round 8
October 19, 2019 - 20:50 THA
Round 9
Round 9
October 19, 2019 - 21:45 THA
Round 10
Round 10
October 19, 2019 - 22:30 THA
PKPKPKPKPKPKPKPKPKPK
1. 2B40-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
2. AAA0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
3. Beyond0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
4. BRU0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
5. Daytrade0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
6. Estrell0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
7. FOR0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
8. ILMN0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
9. OWA0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
10. PPSR0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
11. PTG.DEX0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
12. Rise0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
13. SPB0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
14. SP Red0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
15. SP White0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
16. Xavier0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000

Legend
Qualified for Finals
Eliminated
Standings
Placements and killsPoints
TeamTotalRound 1
Round 1
October 18, 2019 - 19:10 THA
Round 2
Round 2
October 18, 2019 - 20:00 THA
Round 3
Round 3
October 18, 2019 - 20:50 THA
Round 4
Round 4
October 18, 2019 - 21:45 THA
Round 5
Round 5
October 18, 2019 - 22:30 THA
Round 6
Round 6
October 20, 2019 - 19:10 THA
Round 7
Round 7
October 20, 2019 - 20:00 THA
Round 8
Round 8
October 20, 2019 - 20:50 THA
Round 9
Round 9
October 20, 2019 - 21:45 THA
Round 10
Round 10
October 20, 2019 - 22:30 THA
PKPKPKPKPKPKPKPKPKPK
1. 2BB0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
2. AG.X0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
3. AG0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
4. CON0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
5. Day BULL0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
6. EGA0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
7. Else0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
8. FOB0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
9. FW0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
10. GC0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
11. GuayJubb0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
12. HOFF0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
13. Lucid0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
14. MiTH0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
15. PLM0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000
16. Tokio0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-000000000


Offline Finals[edit]

RAMINTRA 64/Championship/Finals


Additional Content[edit]

Streams[edit]

References[edit]