Epita Smash Arena 2: Singles Bracket

From Liquipedia Smash Wiki

Winners Bracket[edit]

Winners Round 1
 Japan Captain Jack
 France fatalityCC
 Sweden Aniolas
 Germany Ravenlord
 Netherlands Choco
 France Qlex
 United Kingdom Cpt. Zeppo
 Norway Tonberry
 Italy Aldwyn
 Sweden C
 Austria Fox128
 Switzerland AE
 Netherlands Zgetto
 Spain Urulok
 Sweden Calle W
 France Aska
 France Agony
 Netherlands Faab
 Netherlands Marc
 Germany Luma
 Netherlands Zeta
 Japan cho
 Netherlands Utto
 Germany perfect_shadow
 Baera
 Sweden Armada
 Sweden Yuna
 Italy Seretur
 France Thieum McCloud
 Benoit
 Netherlands Ryuker
 France Joanna Dark
 Sweden Svampen
 United Kingdom FrostByte
 France Doraki
 Spain Nazgutaka
 Sweden Akke
 Netherlands Kirby Squad
 Netherlands Amsah
 Spain Iced
 Netherlands Ivootjes
 France Infernum
 France Poilon
 Sweden Dev
 Finland Samochan
 France ClemJ
 Netherlands Adam
 France 4ever
 Spain Strawhat Dahean
 France Baxon
 France LGuy
 Japan Masashi
 Norway Kriz
 France Darko
 Italy Chor
 Netherlands Remen
 France Makenshi
 Norway Efen
 Netherlands Coen
 United Kingdom Fuzzyness
 Spain Overtriforce
 Sweden Jadde
 Sweden Kurre
 France niam
Winners Round 2
 Japan Captain Jack
 Sweden Aniolas
 Netherlands Choco
 United Kingdom Cpt. Zeppo
 Italy Aldwyn
 Austria Fox128
 Netherlands Zgetto
 Sweden Calle W
 France Agony
 Netherlands Marc
 Japan cho
 Netherlands Utto
 Sweden Armada
 Italy Seretur
 Benoit
 France Joanna Dark
 Sweden Svampen
 France Doraki
 Netherlands Kirby Squad
 Netherlands Amsah
 Netherlands Ivootjes
 France Poilon
 France ClemJ
 Netherlands Adam
 Spain Strawhat Dahean
1
 Spain Strawhat Dahean
 Japan Masashi
Dream Land
Final Destination
Final Destination
Yoshi's Story
 Japan Masashi
3
 Norway Kriz
 Netherlands Remen
 France Makenshi
 Netherlands Coen
 Spain Overtriforce
 France niam
Winners Round 3
 Japan Captain Jack
 Netherlands Choco
 Italy Aldwyn
 Sweden Calle W
 Netherlands Marc
 Japan cho
 Sweden Armada
 Benoit
 Sweden Svampen
 Netherlands Amsah
 France Poilon
 Netherlands Adam
 Japan Masashi
 Netherlands Remen
 France Makenshi
3
 France Makenshi
 Spain Overtriforce
Pokémon Stadium
Final Destination
Yoshi's Story
Final Destination
Yoshi's Story
 Spain Overtriforce
2
Winners Round 4
 Japan Captain Jack
3
 Japan Captain Jack
 Sweden Calle W
Final Destination
Yoshi's Story
Pokémon Stadium
 Sweden Calle W
0
 Netherlands Marc
 Sweden Armada
 Netherlands Amsah
 Netherlands Adam
 Japan Masashi
3
 Japan Masashi
 France Makenshi
Pokémon Stadium
Final Destination
Yoshi's Story
Yoshi's Story
 France Makenshi
1
Winners Round 5
 Japan Captain Jack
3
 Japan Captain Jack
 Sweden Armada
Dream Land
Dream Land
Pokémon Stadium
 Sweden Armada
0
 Netherlands Amsah
3
 Netherlands Amsah
 Japan Masashi
Final Destination
Final Destination
Final Destination
 Japan Masashi
0

Losers Bracket[edit]

Losers Round 1
 France fatalityCC
 Germany Ravenlord
 France Qlex
 Norway Tonberry
 Sweden C
 Switzerland AE
 Spain Urulok
 France Aska
 Netherlands Faab
 Germany Luma
 Netherlands Zeta
 Germany perfect_shadow
 Baera
 Sweden Yuna
 France Thieum McCloud
 Netherlands Ryuker
 United Kingdom FrostByte
 Spain Nazgutaka
 Sweden Akke
 Spain Iced
 France Infernum
 Sweden Dev
 Finland Samochan
 France 4ever
 France Baxon
 France LGuy
 France Darko
 Italy Chor
 Norway Efen
 United Kingdom Fuzzyness
 Sweden Jadde
 Sweden Kurre
Losers Round 2
 France Agony
 Germany Ravenlord
 Netherlands Utto
 Norway Tonberry
 Italy Seretur
 Sweden C
 France Joanna Dark
 France Aska
 Sweden Aniolas
 Netherlands Faab
 United Kingdom Cpt. Zeppo
 Germany perfect_shadow
 Austria Fox128
 Sweden Yuna
 Netherlands Zgetto
 Netherlands Ryuker
 Spain Strawhat Dahean
 United Kingdom FrostByte
 Norway Kriz
 Sweden Akke
 Netherlands Coen
 France Infernum
 France niam
 Finland Samochan
 France Doraki
 France Baxon
 Netherlands Kirby Squad
 France Darko
 Netherlands Ivootjes
 United Kingdom Fuzzyness
 France ClemJ
 Sweden Jadde
Losers Round 3
 France Agony
 Norway Tonberry
 Italy Seretur
 France Aska
 Netherlands Faab
 United Kingdom Cpt. Zeppo
 Austria Fox128
 Netherlands Zgetto
 Spain Strawhat Dahean
 Norway Kriz
 France Infernum
 France niam
 France Baxon
 France Darko
 United Kingdom Fuzzyness
 France ClemJ
Losers Round 4
 France Poilon
 France Agony
 Sweden Svampen
 Italy Seretur
 Spain Overtriforce
 Netherlands Faab
 Netherlands Remen
 Netherlands Zgetto
 Italy Aldwyn
 Spain Strawhat Dahean
 Netherlands Choco
 France Infernum
 Benoit
 France Baxon
 Japan cho
 France ClemJ
Losers Round 5
 France Poilon
 Italy Seretur
 Spain Overtriforce
 Netherlands Zgetto
 Spain Strawhat Dahean
 Netherlands Choco
 Benoit
 France ClemJ
Losers Round 6
 Netherlands Marc
 France Poilon
 Sweden Calle W
 Netherlands Zgetto
 France Makenshi
 Spain Strawhat Dahean
 Netherlands Adam
3
 Netherlands Adam
 France ClemJ
Pokémon Stadium
Final Destination
Final Destination
 France ClemJ
0
Losers Round 7
 France Poilon
 Sweden Calle W
 France Makenshi
1
 France Makenshi
 Netherlands Adam
Final Destination
Yoshi's Story
Yoshi's Story
Yoshi's Story
 Netherlands Adam
3
Losers Round 8
 Japan Masashi
3
 Japan Masashi
 Sweden Calle W
Final Destination
Pokémon Stadium
Battlefield
Dream Land
 Sweden Calle W
1
 Sweden Armada
3
 Sweden Armada
 Netherlands Adam
Pokémon Stadium
Yoshi's Story
Pokémon Stadium
 Netherlands Adam
0

Final Singles Bracket[edit]

From Winners
 Japan Captain Jack
0
 Japan Captain Jack
 Netherlands Amsah
Pokémon Stadium
Final Destination
Final Destination
Final Destination
 Netherlands Amsah
4
From Losers
 Japan Masashi
1
 Japan Masashi
 Sweden Armada
Pokémon Stadium
Final Destination
Dream Land
Battlefield
 Sweden Armada
3
Losers Finals
 Japan Captain Jack
4
 Japan Captain Jack
 Sweden Armada
Final Destination
Dream Land
Pokémon Stadium
Pokémon Stadium
Dream Land
Final Destination
 Sweden Armada
2
Grand Finals
 Netherlands Amsah
4
 Netherlands Amsah
 Japan Captain Jack
Final Destination
Final Destination
Final Destination
Pokémon Stadium
Final Destination
Battlefield
Final Destination
 Japan Captain Jack
3