OSC Global Allstars/Finals



Participants[edit]

Protoss Protoss (9) Terran Terran (7) Zerg Zerg (16)
Invited (24)
USA puCK
Mexico MajOr2
Australia PiG
Australia Pezz
Netherlands uThermal
Philippines EnDerr
China Jim
USA qxc
India DemiLove
USA sWs1
China XY
USA Phog
China MacSed2
USA intense
Canada Kane
USA Hitman
Australia iaguz
Peru CatZ
Singapore Blysk
Norway TargA
Netherlands Harstem
Norway Snute
USA Astrea
USA JonSnow1
Australia Frustration2
New Zealand Crimson2
Sweden Zanster2
USA PandaBearMe2
Qualified (8)
Denmark Snovski
Japan PSiArc
Finland ZhuGeLiang
USA KoNtiNuE
USA Kamker
Australia Law
USA plzleaveduck
Ukraine Bly

1 sWs was unable to attend and was replaced by JonSnow

2 MajOr, MacSed, and Frustration were replaced by PandaBearMe, Zanster, and Crimson.

Results[edit]

Winners Bracket

Round 1
 Norway Snute
2
 USA Kamker
0
 USA PandaBearMe
1
 Sweden Zanster
2
 USA Phog
0
 Australia iaguz
2
 India DemiLove
0
 USA intense
2
 Australia PiG
0
 USA JonSnow
2
 Singapore Blysk
0
 Ukraine Bly
2
 Norway TargA
2
 USA KoNtiNuE
1
 China XY
-
 USA puCK
W
 Canada Kane
2
 Denmark Snovski
1
 Finland ZhuGeLiang
0
 USA Hitman
2
 Netherlands Harstem
2
 Philippines EnDerr
1
 USA Astrea
0
 Netherlands uThermal
2
 New Zealand Crimson
W
 USA plzleaveduck
-
 Japan PSiArc
0
 USA qxc
2
 China Jim
-
 Australia Law
W
 Peru CatZ
2
 Australia Pezz
1
Round 2
 Norway Snute
2
 Sweden Zanster
0
 Australia iaguz
2
 USA intense
1
 USA JonSnow
0
 Ukraine Bly
2
 Norway TargA
1
 USA puCK
2
 Canada Kane
2
 USA Hitman
0
 Netherlands Harstem
1
 Netherlands uThermal
2
 New Zealand Crimson
0
 USA qxc
2
 Australia Law
2
 Peru CatZ
0
Round 3
 Norway Snute
2
 Australia iaguz
0
 Ukraine Bly
2
 USA puCK
0
 Canada Kane
2
 Netherlands uThermal
1
 USA qxc
2
 Australia Law
0
Round 4
 Norway Snute
2
 Ukraine Bly
0
 Canada Kane
2
 USA qxc
0

Losers Bracket

Losers Round 1
 USA Kamker
2
 USA PandaBearMe
1
 USA Phog
2
 India DemiLove
1
 Australia PiG
2
 Singapore Blysk
0
 USA KoNtiNuE
W
 China XY
-
 Denmark Snovski
0
 Finland ZhuGeLiang
2
 Philippines EnDerr
0
 USA Astrea
2
 USA plzleaveduck
-
 Japan PSiArc
W
 China Jim
-
 Australia Pezz
W
Losers Round 2
 Peru CatZ
2
 USA Kamker
0
 New Zealand Crimson
0
 USA Phog
2
 Netherlands Harstem
2
 Australia PiG
0
 USA Hitman
W
 USA KoNtiNuE
-
 Norway TargA
-
 Finland ZhuGeLiang
W
 USA JonSnow
2
 USA Astrea
1
 USA intense
2
 Japan PSiArc
0
 Sweden Zanster
2
 Australia Pezz
0
Losers Round 3
 Peru CatZ
2
 USA Phog
0
 Netherlands Harstem
2
 USA Hitman
1
 Finland ZhuGeLiang
2
 USA JonSnow
1
 USA intense
0
 Sweden Zanster
2
Losers Round 4
 USA puCK
0
 Peru CatZ
2
 Australia iaguz
2
 Netherlands Harstem
0
 Australia Law
0
 Finland ZhuGeLiang
2
 Netherlands uThermal
1
 Sweden Zanster
2
Losers Round 5
 Peru CatZ
1
 Australia iaguz
2
 Finland ZhuGeLiang
0
 Sweden Zanster
2
Losers Round 6
 USA qxc
1
 Australia iaguz
2
 Ukraine Bly
0
 Sweden Zanster
2

Final Bracket

From Winners Bracket
 Norway Snute
2
 Canada Kane
0
From Losers Bracket
 Australia iaguz
2
 Sweden Zanster
0
Losers Finals
 Canada Kane
2
 Australia iaguz
0
Grand Finals
 Norway Snute
2
 Canada Kane
0