Rus_Brain Cup 10 - Qualifier 4

From Liquipedia Warcraft Wiki


[e][h]Rus_Brain Cup 10 - Qualifier 4
League Information
Organizer:
RoboGoblin
Sponsor:
Rus_Brain + crowdfunding
Game Version:
Type:
Online
Location:
Europe 
Format:
Single elimination
Prize pool:
$ 0 USD
Date:
Dec 23, 2020 - 15:00
Liquipedia Tier:
Links
Winners
South Korea  FoCuS
Ukraine  HoT
Player Breakdown
Number of Players:
31
1v1 map pool
Chronology

The Rus Brain Cup 10 is organized by Goodgame.ru and sponsored by Rus Brain. It's played on Europe Battle.net-server.

Here is the fourth qualifier (out of four).

Format[edit]

It's a one day qualifier, single elimination bracket:

  • Early rounds played as Bo1;
  • Quarter finals & semi-finals played as Bo3;
  • Final played as Bo5;
  • No match for third place;
  • Top 2 qualify for the main event.

Prize pool[edit]

Broadcasting[edit]

 Russia Miker

  • Russia  Miker (Mikhail Mirchuk)

 Russia WoLv In Da House

  • Ukraine  WoLv (Andrey Tokmakov)

Results[edit]

Round of 32
 Russia Please
0
 South Korea Soin
1
 Uzbekistan Inspired
0
 South Korea FoCuS
1
 Russia Stranik
1
 Russia Ne_Bey
0
 Russia Rici
1
 Russia Ghost_OL
0
 Ukraine Sonik
0
 South Korea Chaemiko
1
 Sweden Skutt
1
 Russia AmazingSkill
0
 Russia ag3nt
0
 South Korea Michael
1
 Russia Soulful
1
 Russia Temskiy
0
 Russia TGW
1
 Belarus XeLSinG
0
 Russia Melkach
 South Korea ThundeR
W
 Ukraine HoT
1
 Italy RichApM
0
 Croatia Ember
1
 Russia YoungUndead
0
 Russia Deathnote
1
 Russia DeMon6Pain
0
 Russia x3-DemoN
1
 Russia Load
0
 Serbia Ajk
0
 Singapore Fish
1
 South Korea Bido
  
Round of 16
 South Korea Soin
0
 South Korea FoCuS
1
 Russia Stranik
0
 Russia Rici
1
 South Korea Chaemiko
1
 Sweden Skutt
0
 South Korea Michael
1
 Russia Soulful
0
 Russia TGW
1
 South Korea ThundeR
0
 Ukraine HoT
1
 Croatia Ember
0
 Russia Deathnote
1
 Russia x3-DemoN
0
 Singapore Fish
1
 South Korea Bido
0
Quarterfinals
 South Korea FoCuS
2
 Russia Rici
0
 South Korea Chaemiko
2
 South Korea Michael
0
 Russia TGW
1
 Ukraine HoT
2
 Russia Deathnote
2
 Singapore Fish
0
Semifinals
 South Korea FoCuS
2
 South Korea Chaemiko
1
 Ukraine HoT
0
 Russia Deathnote
2
Finals


External links[edit]